Autocasco cena – czy wiesz za co płacisz?

Kupujesz autocasco – czy wiesz przed czym cię chroni?

Jak się okazuje większość klientów nie sprawdza warunków ubezpieczenia przed podpisaniem umowy. To zupełnie normalne, że kierujemy się renomą danej firmy i reklamami jakie do nas docierają. Jeśli jeszcze dorzucimy do tego opinię znajomego, któremu ubezpieczyciel „dobrze wypłacił”, to już jesteśmy pewni, że właśnie o te ubezpieczenie nam chodziło.

Klienci firm ubezpieczeniowych nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że wybierając dobrowolne ubezpieczenie, powinni się zapoznać z warunkami tego ubezpieczenia. Ubezpieczyciel może je konstruować dowolnie (inaczej niż w przypadku ubezpieczenia OC). Oznacza to, że ubezpieczenia autocasco w różnych firmach pokrywają różne szkody. I jeśli w jednej firmie ubezpieczyciel odpowiada za jakieś zdarzenie, w innej firmie to zdarzenie może być wyłączone.

Cena ubezpieczenia, jeśli jest niższa, zawsze kusi – ale czy, wiesz że to wynika z kalkulacji ubezpieczyciela? Niższa cena to zwykle niższy zakres ochrony.

Zanim podpiszesz umowę ubezpieczenia – sprawdź OWU.

Najbardziej interesuje cię zakres ubezpieczenia oraz wyłączenia odpowiedzialności. Jeśli w warunkach napisane jest, że ubezpieczyciel wymaga od ciebie danego zachowania (jak choćby zostawianie auta w miejscu oświetlonym), a ty tego nie dopilnujesz, to możesz być pewny, że nie dostaniesz „swoich pieniędzy”.

Wyjeżdżasz za granicę – sprawdź w jakich krajach działa twoje ubezpieczenie.

Pamiętaj, że jeśli dobrze dobierzesz ubezpieczenie, będziesz spać spokojnie. W razie potrzeby ubezpieczenie pokryje twoje straty: kradzież, naprawę, pomoc drogową, transport, auto zastępcze, …
Warto poświęcić trochę czasu raz w roku.